Monika i Aleksander – wesele w SPOT Poznań

December 21, 2020

Zapraszam Was do obejrzenia relacji ze ślubu Moniki i Aleksandra, który odbył się pewnej pięknej sierpniowej soboty 🙂 Wesele w restauracji SPOT w Poznaniu to wspaniała propozycja, dla tych, którym zależy na centrum miasta, wspaniałym jedzeniu, dobrej selekcji win i niewymuszonym klimacie!

Jak wyglądało nasze pierwsze spotkanie?

Kiedy Monika i Aleksander odezwali się do mnie po raz pierwszy w swoim mailu napisali do mnie, że ich kolory to zielony, biały i złoty. Na pierwszym spotkaniu poprosiłam ich więc o pokazanie mi inspiracji, które im się podobały. Okazało się, że Para miała sporo pomysłów i nie do końca potrafiła zdecydować co wybrać 😉 To się często zdarza, dlatego wspólnie próbowaliśmy ustalić jak Monika z Olkiem chcieliby czuć się na swoim weselu. Wyszliśmy od emocji i klimatu, który chcieli stworzyć dla swoich bliskich. Okazało się, że Parze mocno zależy na stworzeniu intymnego przyjęcia, z jednej strony eleganckiego, ale nie przesadnie sztywnego, które będzie sprzyjało rozmowom gości.

Co im zaproponowałam?

Biorąc pod uwagę sugestie Moniki i Aleksandra przygotowałam dla nich kilka propozycji. Panu Młodemu mocno zależało na pięknej zestawie – złotych sztućcach i podtalerzach, ponieważ Para planowała dla swoich gości wykwinty serwowany do stołu obiad. Wspólnie ustaliśmy, że należy wymienić krzesła dostępne w restauracji, na takie które będą bardziej pasowały do klimatu. Zasugerowałam też dodanie delikatnego błękitnego koloru w postaci obrusów – biel przywodzi na myśl bowiem zdecydowanie bardziej eleganckie i “sztywne” przyjęcie. Poniżej możecie zobaczyć fragmenty tablic inspiracyjnych dla tej Pary.

Na co zdecydowała się Para?

Monika z Aleksandrem zgodnie ustalili, że chcą, aby na stołach było sporo dekoracji. Uroczysty obiad był podawany z wytworną selekcją win godną prawdziwego włoskiego przyjęcia, dlatego klimat miał być naturalny i ogrodowy jak na śródziemnomorską fiestę przystało. Ostatecznie zrezygnowaliśmy z podtalerzy – talerze SPOTu mają charakterystyczny kwadratowy kształt, który nie pasował do złotych podtalerzy. Złoto więc ograniczyliśmy jedynie do dodatków na stole oraz kaligrafii.

Jak wyglądały kwiaty?

Dekoracje kwiatowe były bujne, ogrodowe, z przewagą bieli, z dużą ilością zieleni. W kompozycjach wykorzystaliśmy takie kwiaty jak dalie, róże ogrodowe, kosmosy, groszek pachnący, tawułkę, hortensje bukietowe i agapantusa. Wysokie ostróżki pomogły nam zbudować wiszącą instalację nad stołem Pary Młodej oraz dekoracje na sali tanecznej. Całość była lekka i naturalna, zachęcająca do rozmów przy stole.

Co napisali Monika i Aleksander po weselu?

Cześć Soniu, chcielibyśmy Ci bardzo bardzo podziękować za piękne dekoracje, twoje zaangażowanie oraz pomoc w zorganizowaniu innych rzeczy. Współpraca z Tobą była przyjemnością.

W google Monika napisała tak:

Jeśli chciałbyś skorzystać z naszych usług zachęcamy do obejrzenia naszego PORTFOLIO i sprawdzenia OFERTY 🙂

Dekoracje, kwiaty, tkaniny: Flower Stories

Papeteria: White Letters

Krzesła: Zrób Przyjęcie

Miejsce: Spot Poznań

SHARE THIS STORY