Wiosenne warsztaty naturalnej florystyki ślubnej

November 2, 2019

Dzisiaj chciałabym pokazać Wam kilka zdjęć, które pokazują nasze wiosenne warsztaty naturalnej florystyki ślubnej, które zorganizowaliśmy w maju 2019 roku w Poznaniu. W dwudniowych warsztatach wzięły udział cztery dziewczyny ze wszystkich stron Polski 🙂

Warsztaty odbyły się w cudownym atelier sukien ślubnych “Cuda Mecyje” zlokalizowanym na poznańskich Jeżycach. Dzięki uprzejmości, Ani, właścicielki salonu, mogłyśmy układać kwiaty w pięknym wnętrzu, a następnie wykorzystać wszystkie suknie i dodatki do stylizacji naszych zdjęć 🙂

Pierwszy dzień warsztatów poświęcony był układaniu ogrodowych kompozycji na stoły. Dziewczyny ułożyły kompozycje w naczyniu oraz wspólnie nauczyłyśmy się jak ułożyć tzw. kwiatowe bieżniki z wykorzystaniem owoców. Do dyspozycji kursantek była cała gama kolorowych wiosennych kwiatów takich jak: groszek pachnący, szachownice, róże ogrodowe, jaskry czy tytoń. Oczywiście kursantki uczyły się jak wykonać kompozycję bez użycia gąbki florystycznej. Zgodnie z zasadami etycznych i ekologicznych wesel pokazałam dziewczynom jak mogą ułożyć piękną kwiatową aranżację w oparciu o siatkę florystyczną oraz kenzany.

Drugiego dnia dziewczyny układały bukiety ślubne. Każda z kursantek miała okazję ułożyć dwa bukiety: jeden w stylu ogrodowym, drugi minimalistyczny tzn. złożony z małej ilości gatunków. Wszystkie prace zostały sfotografowane z udziałem naszej cudownej modelki Magdy Kozioł, która w sukniach projektu Agaty Wojtkiewicz stanowiła piękne tło dla naszych bukietów.

Dziewczyny ułożyły naprawdę piękne prace i byłam pod wielkim wrażeniem ich wyczucia i stylu. Warsztaty to także dla mnie jako prowadzącej wspaniała okazja do nauki i poznawania nowych osób. Dzięki nim mam szansę poznać bardzo utalentowane florystki, które wspierają mnie w moich kolejnych projektach. Jedna z kursantek, Julia, w sierpniu miała szansę pracować ze mną przy ślubnej realizacji w Osadzie Młyńskiej pod Warszawą. To niesamowite widzieć jak rzeczy, które zgłębiła na warsztatach jest w stanie wykorzystać w ślubnej pracy już po kilku miesiącach!

Jeśli jesteście zainteresowani naszymi warsztatami zapraszamy do sprawdzania aktualnej listy kursów na naszej stronie w zakładce WARSZTATY.

Wiosenne warsztaty naturalnej florystyki ślubnej 2019 powstały z pomocą:

Miejsce: Cuda Mecyje Atelier

Suknie: Agata Wojtkiewicz, Rara Avis

Wstążki: September Atelier

Papeteria: Florae

SHARE THIS STORY