4 eko farmy kwiatowe w Polsce

December 9, 2020

Witajcie! Klasycznie zapraszam Was na kolejny artykuł florystyczny, w którym chciałabym przybliżyć Wam 4 eko farmy kwiatowe w Polsce.

Czym są eko farmy kwiatowe? To ekologiczne gospodarstwa, w których uprawiane są kwiaty z przeznaczeniem na kwiaty cięte. W moim zestawieniu przedstawiam Wam młodych ogrodników, którzy założyli swoje farmy właśnie z myślą, aby swoje kwiaty dostarczać florystom spragnionym ciekawego i oryginalnego materiału florystycznego. Zaczynamy 🙂

Kwietny Wóz, Warszawa

Kwietny Wóz to farma założona w 2020 roku przez Marysię Więckowską. Farma znajduje się w okolicach Warszawy dlatego Marysia dostarcza swoje kwiaty głównie warszawskim florystom. Marysia uprawia całą gamę kwiatów w starannie wyselekcjonowanej kolorystyce. W jej ogrodzie znajdziecie m.in. jaskry, anemony, tulipany, żonkile, narcyze, czosnki i lilie. Latem możecie się do Marysi zgłaszać po cudowne dalie, amarantusy, lwie paszcze, nagietki, cynie, słoneczniki, rudbekie, gipsówki, jeżówki, groszki pachnące, krwawniki, celozje, kosmosy, ostróżki. W tym roku moje serce podbiły uprawiane przez Marysię floksy, orlaje, kąkol, suchołuski, astry i maki. Marysia jest niezwykle otwartą i radosną ogrodniczką co udowodniła wysyłając swoje kwiaty do mnie do Poznania. Jej wspaniałe rośliny pomogły mi udekorować kilka ślubów, a także wykorzystywałam je na moich warsztatach florystycznych.

Kwietny Wóz znajdziecie na Instagramie.

Kwiaty z Lubnowa, Wrocław

Kwiaty z Lubnowa to najdłużej działająca farma w moim zestawieniu. Założona przez Monikę obecnie dostarcza kwiaty i roślinne dodatki florystom z Dolnego Śląska. Na farmie oprócz bylin i roślin jednorocznych Monika uprawia także niezwykłe róże angielskie m.in. moje ulubione Koko Loko. Kwiaty z Lubnowa chętnie wykorzystuję na moich warsztatach florystycznych. Ta wspaniała sesja powstała właśnie z wykorzystaniem kwiatów z Lubnowa.

Kwiaty z Lubnowa znajdziecie na Instagramie.

Pan Badylarz, Poznań

Pan Badylarz to nowa eko farma kwiatowa, która została założona w 2020 roku pod Poznaniem przez Igę i Filipa. Kwiaty Badylarza podbiły serca poznańskich florystów ślubnych, którzy musieli rezerwować kwiaty na swoje realizacje ze sporym wyprzedzeniem. W tym roku w asortymencie farmy można było znaleźć głównie dalie, kosmosy i cynie, jednak ich niezwykłe kolory i kształty przyciągały wielu zainteresowanych! Od kolejnego roku w ofercie Pana Badylarz znajdziecie także piwonie, narcyzy i irysy w odcieniach bieli, kremu i łososia. Gorąco Wam polecam tę farmę – jakość tych kwiatów była w tym roku bezbłędna!

Pana Badylarza znajdziecie na Instagramie.

Weronifarm, Krostkowo

Na koniec zostawiłam jeszcze jedną wisienkę na torcie czyli największą farmę w moim zestawieniu. Weronifarm czyli farma Weroniki położona jest w urokliwej wsi Krostkowo między Piłą, a Bydgoszczą. Weronika uprawia kwiaty cięte głównie z myślą o swoich własnych realizacjach jednak równie chętnie sprzedaje je innym florystom, którzy się do niej zgłaszają. Farma Weroniki to istny gąszcz najróżniejszych kwiatów i traw, z których można tworzyć bujne kompozycje i bukiety w naturalnym, angielskim stylu. W asortymencie farmy znajdziecie m.in.

Weronifarm znajdziecie na Instagramie.

Kochani, na pewno istnieją jeszcze inne farmy kwiatowe w Polsce, których tu nie opisałam. Moim celem było przedstawienie tylko tych, które sprzedają swoje kwiaty florystom i florystkom i których właścicieli i kwiaty osobiście znam i przetestowałam. Jeśli znacie kogoś kogo mogłabym dodać do tej listy śmiało piszcie poprzez formularz na stronie! Wszystkim nam to ułatwi bardzo pracę.

Pamiętaj, że na blogu znajdziesz także inne inspirujące materiały i artykuły florystyczne.  Dziękuję, że tu jesteś i do zobaczenia 🙂

SHARE THIS STORY