Sklepy z naczyniami dla florystów – 5 ulubionych miejsc

December 9, 2020

Macie swoje ulubione sklepy z naczyniami dla florystów? Na pewno tak! Ostatnio na mojej grupie na FB dziewczyny odpowiadały na pytanie gdzie najczęściej zaopatrują się w artykuły dekoracyjne i poniższa lista przedstawia właśnie wyniki ankiety. Wśród popularnych opcji znalazły się też giełdy staroci i OLX dlatego tam też polecam Wam buszować. Poniżej jednak znajdziecie listę najbardziej dostępnych sieciówek, w których zrobicie zakupy i stacjonarnie i online.

JYSK

Mimo, że Jysk istnieje wiele lat na naszym rynku dopiero niedawno zorientowałam się jak wiele ciekawych naczyń mogę tam znaleźć. W Jysku kupicie przede wszystkim doniczki i miski (misy, miseczki), które z powodzeniem możecie wykorzystać do układania kwiatowych kompozycji. Naczynia mają ciekawe tekstury i interesującą kolorystykę – często wybieram tam naczynia ceramiczne, drewniane i kamienne. W swoich zapasach mam sporo świeczników tej marki. Przekonuje mnie fajny design połączony z relatywnie niską ceną.

IKEA

Ikea to najbardziej znana i najbardziej przystępna marka, po którą możecie sięgnąć w poszukiwaniu naczyń. Osobiście najczęściej sięgam po ich produkty szklane np. proste tuby na świece czy małe wazoniki na pojedyncze gałązki. Staram się unikać produktów najbardziej kojarzących się z producentem np. popularnych latarenek ponieważ tworzą wrażenie „taniości” przyjęcia. W ofercie IKEI znajdziecie jednak krótkie serie np. świeczników (metalowych, drewnianych czy ceramicznych), które bardzo dobrze się sprawdzają i mają rewelacyjną cenę!

ZARA HOME

Zara to oczywiście najdroższa propozycja na mojej liście jednak bez wątpienia może pochwalić się interesującymi produktami dla florystów. W ofercie Zary znajdziecie bardzo dużo mis, wazonów, flakonów, czy świeczników. Ich piękne wykończenie i wysoka jakość idą oczywiście w parze z wyższą ceną. W Zarze dostaniecie produkty w różnych stylach: eleganckie, eklektyczne czy minimalistyczne. Często wybieram tam produkty, których nie mogę dostać nigdzie indziej, a dodają one bardziej wyrafinowanego charakteru stylizacjom stołu.

H&M Home

H&M to jeden z tych sklepów, których internetowy katalog przeglądam z największą regularnością. W swojej ofercie posiadają przede wszystkim piękne naczynia, które wykorzystuję do układania kompozycji (są to najczęściej miski i doniczki). Duże ceramiczne naczynia możecie już dostać od 50-60 zł, co jest ceną o połowę niższą od ceramiki, którą kupicie na zamówienie. W H&M równie często kupuję też świeczniki – są dobrze wykończone, mają ciekawe faktury i kolory. Przydymione szkło, marmur, łączenie metalu ze szkłem – H&M zdecydowanie nadąża za trendami. Dobra cena wpływa na to, że jako florystka jestem ich stałym klientem.

ARTPOL

Ostatni na mojej liście jest Artpol czyli sklep przeznaczony typowo dla florystów i dekoratorów. W tej hurtowni zakupów możecie dokonywać przez internet jeżeli macie zarejestrowaną działalność i jeżeli zamówienie które złożycie będzie przekraczało pewne minimum logistyczne. Produkty Artpolu właściwie w całości importowane są z Chin, więc ich cena jest stosunkowo niska. Myślę jednak, że jakość tych produktów nie powala na kolana, natomiast nie da się ukryć, że ich oferta jest bardzo szeroka. Sklepy Artpolu znajdziecie też w 16 miastach w Polsce. W przeważającej większości sklepy funkcjonują na giełdach kwiatowych.

A co wy dodalibyście do tej listy? Jakie są Wasze ulubione sklepy z naczyniami dla florystów? Czekam na Wasze komentarze, a po więcej inspirujących florystycznych artykułów zapraszam oczywiście na bloga.

SHARE THIS STORY
KOMENTARZE
ROZWIŃ
DODAJ KOMENTARZ